Aktuálně

ME v paralukostřelbě: Češi zazářili třemi zlaty a jedním stříbrem

ME v paralukostřelbě: Češi zazářili třemi zlaty a jedním stříbrem

června 1, 2024

Česká reprezentace dosáhla vynikajících výsledků na evropském šampionátu v paralukostřelbě, který se uskutečnil ve dnech od 20. do 24. května v Římě. Naše výprava se může pyšnit ziskem třech zlatých a jedné stříbrné medaile. Finálové střelby probíhaly v areálu proslulého starověkého archeologického naleziště Ostia Antica.

České národní barvy na Mistrovství Evropy v paralukostřelbě v Římě hájili Tereza Brandtlová (kategorie W1), Karel Davídek (W1), Martin Chaloupský (reflexní luk), Václav Košťál (reflexní luk) a Šárka Pultar Musilová (W1).

V kategorii jednotlivců žen W1 se nejvíce dařilo Tereze Brandtlové, která získala zlatou medaili. Ve finále porazila svou krajanku Šárku Pultar Musilovou o jediný bod, což svědčí o vyrovnanosti a vysoké úrovni obou závodnic.

Bohužel jsem hned při prvním šípu dostala spasmus, svalovou křeč do těla, a nevědomky bohužel u toho i vystřelila. Hold jsem netrefila terč hned prvním šípem. Nakonec prohra o jeden bod, ale i tak to byla super zkušenost, která mi ukázala, že se dá bojovat dál i po takovém problému,“ komentovala svůj výkon stříbrná Pultar Musilová.

Brandtlová a Musilová – obě střelkyně si na šampionátu vylepšily svá osobní maxima – následně společně dominovaly také turnaji dvojic v kategorii W1. Ve finálovém souboji porazily italské soupeřky výsledkem 140:129. Tento úspěch přidal do české sbírky další nejcennější kov.

Na zlatý úspěch dosáhla Šárka Pultar Musilová rovněž ve smíšeném týmu s Karlem Davídkem. Společně čelili silnému týmu Turecka a zvítězili s výsledkem 141:128. Tento triumf završil skvělý výkon české výpravy na evropském šampionátu – celkově se naši střelci umístili na děleném čtvrtém místě v konečném pořadí národů.

V mužských kategoriích se českým reprezentantům dařilo solidně. Martin Chaloupský a Václav Košťál, oba v kategorii reflexního luku, skončili na děleném 9. až 16. místě. Karel Davídek, soutěžící v kategorii W1, obsadil páté místo, což je rovněž skvělý výsledek v konkurenci nejlepších evropských paralukostřelců.
zobrazit více...
Český rozhlas Plzeň -  rozhovor s Romanem Sudou a Ondrou Kaasem

Český rozhlas Plzeň - rozhovor s Romanem Sudou a Ondrou Kaasem

ledna 18, 2024

 

V loňském roce TJ Halma Plzeň oslavila 30. výročí své existence. Aktuálně má zhruba 200 členů a mezi hlavní provozované sporty patří atletika, cyklistika, boccia a lukostřelba. Ve svých řadách má i reprezentanty České republiky, otevřená je ale všem zájemcům o sport.

Současný předseda Roman Suda stojí v čele TJ Halma od roku 2000. První kontakt s klubem měl v roce 1997, kdy nastoupil do Ústavu sociální péče pro tělesně postižené děti a mládež ve Zbůchu jako fyzioterapeut. Tehdy začal klub poznávat nejprve z pozice fyzioterapeuta, zároveň se začal seznamovat se sportem boccia. Roman Suda aktuálně působí zároveň také jako 1. místopředseda Českého paralympijského výboru. „Dnes už je to moderní, otevřená organizace, která má 29 členů a velmi dynamický vývoj," pochvaluje si.

 

Roman Suda, předseda TJ Halma Plzeň a Ondřej Kaas, hráč sportu boccia (vpravo)

Jedním z členů TJ Halma Plzeň a zároveň reprezentant ČR v boccie je Ondřej Kaas. K boccie se dostal náhodou, při rehabilitačním pobytu ve Zbůchu, kde ho s nabídkou vyzkoušet si tento sport oslovil právě Roman Suda. Boccie se Ondřej začal věnovat naplno - největším úspěchem je zatím zlatá medaile z roku 2022 z Finska, z Evropských paralympijských her mládeže. Závodil už ale také třeba v Řecku, Skotsku nebo Itálii. Největším Ondřejovým snem do budoucna zůstává možnost zúčastnit se Paralympijských her.

Sport je jen jeden

 

TJ Halma Plzeň je otevřena všem zájemcům, členem se může stát kdokoliv se  zájmem o nabízené sporty. „Mělo by se vyzkoušet cokoliv," usmívá se Ondřej Kaas, „tady v Plzni máme hodně dobrou partu.“ Pro rok 2024 už je také připraven kalendář závodů, kam může hendikepované sportovce přijít podpořit široká veřejnost. Nejbližší akcí je 1. závod v halové paralukostřelbě, který proběhne v Plzni 20. ledna na Borech ve sportovní hale ZČU.

Zaujala vás činnost této tělovýchovné jednoty a chcete vyzkoušet některý ze sportů pro hendikepované sportovce? Navštivte webové stránky www.tjhalma.cz nebo její facebookový profil. Těší se na vás tým TJ Halma Plzeň! Audio záznam

zobrazit více...
Členské příspěvky pro rok 2024

Členské příspěvky pro rok 2024

ledna 18, 2024
Členské příspěvky pro rok 2024
Vážení členové pro tento rok stále zůstává výše členských příspěvků ve výši 600 Kč/člen.
Zasílejte prosím členské příspěvky během měsíce ledna 2024 na účet č. 722885349/0800
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
zobrazit více...
Michal Vimmer . MčR v para atletice Ostrava 2023

Michal Vimmer . MčR v para atletice Ostrava 2023

června 18, 2023
Můj vrchol atletické sezony je úspěšně za mnou.
Bylo jím Mistroství ČR, které se konalo ve dnech 9. a 10. června v Ostravě.
Pátek, kdy mě čekal jak oštěp, tak později disk, byl neskutečný.
Oštěp, který je pro mě jen doplňkovou disciplínou, a navíc jsem ho držel v ruce za poslední půlrok na třech závodech, jsem hodil do vzdálenosti 34, 29 metrů, což je osobní rekord, ale také mi tato vzdálenost zajistila titul mistra České republiky.
Večer mě následně čekal disk, v němž jsem opět jako v několika předchozích závodech předvedl velmi stabilní výkony. K tomu jeden z pokusů ulétl na 39, 88 metrů, což znamená vylepšení národního rekordu, jehož jsem od svého posledního předchozího závodu držitelem.
V sobotu jsem pak bojoval o co nejlepší umístění a výkony ve vrhu koulí. Tato disciplína se mi ale teď nepovedla a vrhl jsem pouze 9, 77 metrů.
Celkově jsem však nadmíru spokojený. Z Ostravy jsem si přivezl dva tituly mistra republiky a posunul jsem ve dvou disciplínách jak svůj osobní, tak v jedné z nich i rekord národní.
Děkuji moc organizátorům
zobrazit více...
Tabulka sportovních akcí 2023

Tabulka sportovních akcí 2023

listopadu 15, 2022

Tabulka sportovních akcí 2023  - akce budeme průběžně doplňovat v našem kalendáři

zobrazit více...
Ondra Kaas Řím

Ondra Kaas Řím

září 8, 2022

Ondra Kaas dnes na World boccia Challenger v Římě odehrál oba zápasy své skupiny s bilancí jedna prohra s Němcem (13.hráč světového žebříčku) a jedna výhra s Francouzem (21.hráč světoveho žebříčku). Zítra se rozhodne, zda Ondra postoupí do vyřazovacích bojů. Držíme palce Ondra Kaas a Oliver Suda

zobrazit více...
MČR v Para Atletice v Olomouci

MČR v Para Atletice v Olomouci

července 9, 2022

Mistrovství České republiky v Para Atletice a oba naši zástupci odjíždějí s titulem Mistr České republiky. Bravo pánové, Martin Adamčík a Michal Vimmer Gratulace.

zobrazit více...
Mise na Evropském poháru splněna na 100%

Mise na Evropském poháru splněna na 100%

července 8, 2022

… mise na Evropském poháru splněna na 100%… děkuji Terezce a Karlovi, že mi k tomu pomohli, bez nich velký koulový, Píše na svém FB. David Drahonínský všem třem velká gratulace a ještě jednou děkujeme za tuhle zlatou parádu.

zobrazit více...
Ondřej Kaas

Ondřej Kaas

července 2, 2022

2. Boccista Ondřej Kaas vybojoval zlatou medaili na Evropských paralympijských hrách mládeže ve Finsku.

zobrazit více...
Nový předseda Spastic Handicap představil svoji vizi členům VH.

Nový předseda Spastic Handicap představil svoji vizi členům VH.

února 28, 2022

 “Česká federace Spastic Handicap má nového předsedu Daniela Novotného. Ten v sobotu představil strategii 2022-2026, kterou prezentoval jako své dílo. Vypadá to, že naše federace hledá svůj směr. Dle vyjádření předsedy TJ Halma Romana Sudy v prezentaci příliš nerozumí formátu ani obsahu. Jak tomu rozumíte vy?” Strategie rozvoje ČFSH 2022-2026

zobrazit více...

kalendář akcí

naši partneři

DĚKUJEME ZA PODPORU PARTNERŮM A SPONZORŮM!