ME v paralukostřelbě: Češi zazářili třemi zlaty a jedním stříbrem

1. června 2024
ME v paralukostřelbě: Češi zazářili třemi zlaty a jedním stříbrem

Česká reprezentace dosáhla vynikajících výsledků na evropském šampionátu v paralukostřelbě, který se uskutečnil ve dnech od 20. do 24. května v Římě. Naše výprava se může pyšnit ziskem třech zlatých a jedné stříbrné medaile. Finálové střelby probíhaly v areálu proslulého starověkého archeologického naleziště Ostia Antica.

České národní barvy na Mistrovství Evropy v paralukostřelbě v Římě hájili Tereza Brandtlová (kategorie W1), Karel Davídek (W1), Martin Chaloupský (reflexní luk), Václav Košťál (reflexní luk) a Šárka Pultar Musilová (W1).

V kategorii jednotlivců žen W1 se nejvíce dařilo Tereze Brandtlové, která získala zlatou medaili. Ve finále porazila svou krajanku Šárku Pultar Musilovou o jediný bod, což svědčí o vyrovnanosti a vysoké úrovni obou závodnic.

Bohužel jsem hned při prvním šípu dostala spasmus, svalovou křeč do těla, a nevědomky bohužel u toho i vystřelila. Hold jsem netrefila terč hned prvním šípem. Nakonec prohra o jeden bod, ale i tak to byla super zkušenost, která mi ukázala, že se dá bojovat dál i po takovém problému,“ komentovala svůj výkon stříbrná Pultar Musilová.

Brandtlová a Musilová – obě střelkyně si na šampionátu vylepšily svá osobní maxima – následně společně dominovaly také turnaji dvojic v kategorii W1. Ve finálovém souboji porazily italské soupeřky výsledkem 140:129. Tento úspěch přidal do české sbírky další nejcennější kov.

Na zlatý úspěch dosáhla Šárka Pultar Musilová rovněž ve smíšeném týmu s Karlem Davídkem. Společně čelili silnému týmu Turecka a zvítězili s výsledkem 141:128. Tento triumf završil skvělý výkon české výpravy na evropském šampionátu – celkově se naši střelci umístili na děleném čtvrtém místě v konečném pořadí národů.

V mužských kategoriích se českým reprezentantům dařilo solidně. Martin Chaloupský a Václav Košťál, oba v kategorii reflexního luku, skončili na děleném 9. až 16. místě. Karel Davídek, soutěžící v kategorii W1, obsadil páté místo, což je rovněž skvělý výsledek v konkurenci nejlepších evropských paralukostřelců.

kalendář akcí

naši partneři

DĚKUJEME ZA PODPORU PARTNERŮM A SPONZORŮM!