Aktuálně

Start Boccia Cup 2024

Start Boccia Cup 2024

května 10, 2024

Start Boccia Cup 2024 10.- 12. 5. Sportovní areál prokopávka Plzeň

zobrazit více...
Třetí republikové mistrovství v halové paralukostřelbě proběhlo v Plzni

Třetí republikové mistrovství v halové paralukostřelbě proběhlo v Plzni

března 26, 2024

Na šampionátu se představilo celkem 19 parasportovců a dalších pět jich střílelo v rámci vloženého závodu pro začátečníky. Tento mistrovský turnaj pořádala TJ Halma Plzeň ve spolupráci s LK Arcus Plzeň jako vyvrcholení halové sezóny.

Akce, která proběhla v bezbariérové sportovní hale Západočeské univerzity v Plzni v sobotu 16. března, se zúčastnili všichni členové reprezentace paralukostřelců České republiky pro rok 2024.

 

Vítězové jednotlivých kategorií:

Kladkový luk: Leoš Bartoš

Reflexní luk: Martin Chaloupský

Muži W1 kladkový luk: David Drahonínský

Ženy W1 kladkový luk: Tereza Brandtlová

Na významný úspěch dosáhla také Šárka Pultar Musilová, které se v kvalifikaci podařil vystřílet osobní rekord o hodnotě 563 bodů. S napětím čekáme na potvrzení od World Archery, že se jedná také o nový světový rekord.

Za pořadatele máme radost, když přijedou sportovci do Plzně a můžeme pro ně tyto závody organizovat. S pravidelným seriálem halových závodů v parlakulostřelbě jsme začali v roce 2013 a v letošním roce tady začínáme druhou dekádu,“ dodává Roman Suda z organizačního týmu šampionátu

zobrazit více...
CZech Boccia Tour - 29 Mezinárodní turnaj

CZech Boccia Tour - 29 Mezinárodní turnaj

dubna 19, 2024

CZech Boccia Tour - 29 Mezinárodní turnaj 19.- 21. 4. Havířov  - Plakát

zobrazit více...
Velká cena Pardubic v atletice

Velká cena Pardubic v atletice

května 5, 2024

Velká cena Pardubic v atletice 5. 5. 2023 Pardubice - Plakát

zobrazit více...
Český rozhlas Plzeň -  rozhovor s Romanem Sudou a Ondrou Kaasem

Český rozhlas Plzeň - rozhovor s Romanem Sudou a Ondrou Kaasem

ledna 18, 2024

 

V loňském roce TJ Halma Plzeň oslavila 30. výročí své existence. Aktuálně má zhruba 200 členů a mezi hlavní provozované sporty patří atletika, cyklistika, boccia a lukostřelba. Ve svých řadách má i reprezentanty České republiky, otevřená je ale všem zájemcům o sport.

Současný předseda Roman Suda stojí v čele TJ Halma od roku 2000. První kontakt s klubem měl v roce 1997, kdy nastoupil do Ústavu sociální péče pro tělesně postižené děti a mládež ve Zbůchu jako fyzioterapeut. Tehdy začal klub poznávat nejprve z pozice fyzioterapeuta, zároveň se začal seznamovat se sportem boccia. Roman Suda aktuálně působí zároveň také jako 1. místopředseda Českého paralympijského výboru. „Dnes už je to moderní, otevřená organizace, která má 29 členů a velmi dynamický vývoj," pochvaluje si.

 

Roman Suda, předseda TJ Halma Plzeň a Ondřej Kaas, hráč sportu boccia (vpravo)

Jedním z členů TJ Halma Plzeň a zároveň reprezentant ČR v boccie je Ondřej Kaas. K boccie se dostal náhodou, při rehabilitačním pobytu ve Zbůchu, kde ho s nabídkou vyzkoušet si tento sport oslovil právě Roman Suda. Boccie se Ondřej začal věnovat naplno - největším úspěchem je zatím zlatá medaile z roku 2022 z Finska, z Evropských paralympijských her mládeže. Závodil už ale také třeba v Řecku, Skotsku nebo Itálii. Největším Ondřejovým snem do budoucna zůstává možnost zúčastnit se Paralympijských her.

Sport je jen jeden

 

TJ Halma Plzeň je otevřena všem zájemcům, členem se může stát kdokoliv se  zájmem o nabízené sporty. „Mělo by se vyzkoušet cokoliv," usmívá se Ondřej Kaas, „tady v Plzni máme hodně dobrou partu.“ Pro rok 2024 už je také připraven kalendář závodů, kam může hendikepované sportovce přijít podpořit široká veřejnost. Nejbližší akcí je 1. závod v halové paralukostřelbě, který proběhne v Plzni 20. ledna na Borech ve sportovní hale ZČU.

Zaujala vás činnost této tělovýchovné jednoty a chcete vyzkoušet některý ze sportů pro hendikepované sportovce? Navštivte webové stránky www.tjhalma.cz nebo její facebookový profil. Těší se na vás tým TJ Halma Plzeň! Audio záznam

zobrazit více...
Členské příspěvky pro rok 2024

Členské příspěvky pro rok 2024

ledna 18, 2024
Členské příspěvky pro rok 2024
Vážení členové pro tento rok stále zůstává výše členských příspěvků ve výši 600 Kč/člen.
Zasílejte prosím členské příspěvky během měsíce ledna 2024 na účet č. 722885349/0800
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
zobrazit více...
Michal Vimmer . MčR v para atletice Ostrava 2023

Michal Vimmer . MčR v para atletice Ostrava 2023

června 18, 2023
Můj vrchol atletické sezony je úspěšně za mnou.
Bylo jím Mistroství ČR, které se konalo ve dnech 9. a 10. června v Ostravě.
Pátek, kdy mě čekal jak oštěp, tak později disk, byl neskutečný.
Oštěp, který je pro mě jen doplňkovou disciplínou, a navíc jsem ho držel v ruce za poslední půlrok na třech závodech, jsem hodil do vzdálenosti 34, 29 metrů, což je osobní rekord, ale také mi tato vzdálenost zajistila titul mistra České republiky.
Večer mě následně čekal disk, v němž jsem opět jako v několika předchozích závodech předvedl velmi stabilní výkony. K tomu jeden z pokusů ulétl na 39, 88 metrů, což znamená vylepšení národního rekordu, jehož jsem od svého posledního předchozího závodu držitelem.
V sobotu jsem pak bojoval o co nejlepší umístění a výkony ve vrhu koulí. Tato disciplína se mi ale teď nepovedla a vrhl jsem pouze 9, 77 metrů.
Celkově jsem však nadmíru spokojený. Z Ostravy jsem si přivezl dva tituly mistra republiky a posunul jsem ve dvou disciplínách jak svůj osobní, tak v jedné z nich i rekord národní.
Děkuji moc organizátorům
zobrazit více...
Tabulka sportovních akcí 2023

Tabulka sportovních akcí 2023

listopadu 15, 2022

Tabulka sportovních akcí 2023  - akce budeme průběžně doplňovat v našem kalendáři

zobrazit více...
Ondra Kaas Řím

Ondra Kaas Řím

září 8, 2022

Ondra Kaas dnes na World boccia Challenger v Římě odehrál oba zápasy své skupiny s bilancí jedna prohra s Němcem (13.hráč světového žebříčku) a jedna výhra s Francouzem (21.hráč světoveho žebříčku). Zítra se rozhodne, zda Ondra postoupí do vyřazovacích bojů. Držíme palce Ondra Kaas a Oliver Suda

zobrazit více...
MČR v Para Atletice v Olomouci

MČR v Para Atletice v Olomouci

července 9, 2022

Mistrovství České republiky v Para Atletice a oba naši zástupci odjíždějí s titulem Mistr České republiky. Bravo pánové, Martin Adamčík a Michal Vimmer Gratulace.

zobrazit více...

kalendář akcí

naši partneři

DĚKUJEME ZA PODPORU PARTNERŮM A SPONZORŮM!